Záruka přesného měření
magnify icon
magnify icon
mail icon datel@datel.cz Ozveme se do 24 h
phone icon +420 775 225 941 Po - Pá 9.00 - 17.00
Kontakt

login icon Přihlásit se

Získejte přístup k individuálním cenám a možnosti přímého nákupu.

Požádat o založení účtu

Přihlásit se

Zapomenuté heslo

Nemáte zatím svůj účet

Požádat o založení účtu

login icon Přihlásit se

Získejte přístup k individuálním cenám a možnosti přímého nákupu.

Požádat o založení účtu

Přihlásit se

Zapomenuté heslo

Nemáte zatím svůj účet

Požádat o založení účtu

RMS - Hardware komponenty
  • Monitorovací a automatizační systémy
  • Rotronic Monitoring System (RMS) - GxP monitorování
  • RMS - Hardware komponenty

RMS - Hardware komponenty

Modulární systém pro celou řadu čidel, data loggerů a dalších komponentů

RMS je modulární monitorovací systém, který si můžete nakonfigurovat podle svých představ, tak aby vyhovoval na míru vašemu provozu. K dispozici je proto celá řada různých hardwarových komponentů, které lze do systému zapojit. Systém je díky modularitě a flexibilitě vhodný pro malé i velké, regulované provozy.

Kabelový nebo bezdrátový systém?

Každý projekt je unikátní

Pokud se ve vašem provozu nachází např. tlusté plechové stěny a stabilita komunikace je pro vás klíčová, můžete zvolit kabelový systém RMS, kdy kabelové prvky přes klasický Ethernet kabel připojíte přímo do firemní sítě. Téměř všechny kabelové prvky RMS podporují napájení PoE.

Do provozů bez zásadních překážek, kde naopak kabely nejsou žádoucí, je vhodné bezdrátové řešení. Všechny bezdrátové prvky komunikují přes rádiovou frekvenci 868 MHz s přijímačem RMS-GW-868, který je zapojen do sítě přes Ethernet kabel, stejně jako kabelové prvky výše.

U velkých data loggerů s externí sondou jsou možné obě varianty, u mini data loggerů pouze bezdrátová varianta. Bezdrátové a kabelové prvky lze v systému samozřejmě i kombinovat. Sílu signálu u vás v rámci přípravy projektu změříme zdarma.

Dle našich zkušeností i bezdrátové data loggery dokáží komunikovat přes plechové stěny, ale kvalita signálu je přirozeně snížena. Vždy doporučujeme konzultaci přímo u vás v provozu, kde zhodnotíme potenciál bezdrátového signálu a doporučíme nejvhodnější řešení.

Hardware komponenty RMS se dělí do několika kategorií

Čidla

Čidla se v systému postarají o měření daných parametrů, jako je například teplota, vlhkost či tlak. I když RMS již spoustu nativní čidel nabízí, díky data loggerům se vstupem na proudovou smyčku (4…20 mA) nebo napětí (0…10 V) je možné integrovat téměř jakékoli čidlo i od jiných výrobců.  Někdy je čidlo přímo součástí data loggeru, zejména u běžných veličin jako teplota nebo vlhkost.

Data loggery

Data loggery představují klíčovou část celého systému. Sbírají veškerá data z čidel, odesílají je na server a vše současně zálohují ve své nezávislé vnitřní paměti, pro případ výpadku komunikace. V RMS existuje několik typů data loggerů, které se liší provedením, cenou a typem čidla.

Komunikace

Data loggery odesílají data na server pomocí kabelu nebo bezdrátově. Pokud jde o kabelové řešení, tak jsou data loggery připojeny do sítě přímo přes kabel RJ-45. U bezdrátového řešení se využívá prostředník – RMS-GW-868 neboli gateway.

Další komponenty

RMS nabízí zákazníkům různorodé funkce, které je nutné podpořit speciálními HW komponenty. Může jít o vstupní moduly pro integraci různých signálů, výstupní moduly pro spínání relé nebo třeba RMS-CONVERTER-100 pro integraci libovolného zařízení s komunikací přes protokol Modbus.

NEJPŘESNĚJŠÍ MĚŘIDLA NA TRHU

NEJPŘESNĚJŠÍ MĚŘIDLA
NA TRHU

Specializujeme se na špičkové měřicí přístroje do těch nejnáročnějších aplikací. Do našeho portfolia proto vybíráme ty nejpřesnější a nejspolehlivější přístroje ze světového trhu.

VYŘEŠÍME I KOMPLIKOVANÉ A ATYPICKÉ POŽADAVKY

VYŘEŠÍME I KOMPLIKOVANÉ A ATYPICKÉ POŽADAVKY

Máme rádi výzvy a nezalekneme se ani atypických požadavků. Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně a snažíme se nabídnout řešení na míru.

ŠPIČKOVĚ VYBAVENÁ KALIBRAČNÍ LABORATOŘ

ŠPIČKOVĚ VYBAVENÁ KALIBRAČNÍ LABORATOŘ

V naší laboratoři máme velice přísné požadavky na vybavení, které pořizujeme. Díky tomu můžeme nabídnout profesionální kalibraci a justáž mnoha typů měřidel.

VÍCE NEŽ 30 LET NA TRHU

VÍCE NEŽ
30 LET
NA TRHU

Za více než 30 let na trhu jsme získali řadu zkušeností, které neustále přetavujeme do kvality námi dodávaných řešení.

RYCHLÝ A ODBORNÝ AUTORIZOVANÝ SERVIS

RYCHLÝ A ODBORNÝ AUTORIZOVANÝ
SERVIS

Poskytujeme kompletní záruční i pozáruční servis pro naše produkty. Díky našemu servisnímu středisku v Brně zajistíme rychlou opravu bez zdlouhavého odesílání přístrojů do zahraničí.

Kontaktní formulář

S čím vám můžeme pomoct?

Využijte kontaktní formulář pro jakýkoliv dotaz či připomínku

Ozveme se nejpozději následující pracovní den

O vaše data je u nás postaráno. Přečtěte si naše podmínky pro ochranu os. údajů.

Ing. Tomáš Pokorný

Manažer obchodu, jednatel

Rádi se s vámi domluvíme na nezávazném setkání u vás v provozu. Nejlépe tak pochopíme vaše potřeby v oblasti měření a automatizace.

contact icon

Rádi se s vámi sejdeme i online na platformě MS Teams

Ing. Tomáš Pokorný