Záruka přesného měření
magnify icon
magnify icon
mail icon datel@datel.cz Ozveme se do 24 h
phone icon +420 775 225 941 Po - Pá 9.00 - 17.00
Kontakt

login icon Přihlásit se

Získejte přístup k individuálním cenám a možnosti přímého nákupu.

Požádat o založení účtu

Přihlásit se

Zapomenuté heslo

Nemáte zatím svůj účet

Požádat o založení účtu

RMS - Aplikace a případové studie
  • Monitorovací a automatizační systémy
  • Rotronic Monitoring System (RMS) - GxP monitorování
  • RMS - Aplikace a případové studie

RMS - Aplikace a případové studie

Od farmacie až po muzea: kde všude RMS hlídá kvalitu produktů?

Monitorovací systém RMS od společnosti Rotronic je díky své modularitě vhodný do mnoha různých provozů, od těch nejmenších až po ty velké, které podléhají regulaci. Je totiž vytvořen dle doporučení příručky GAMP 5 a splňuje veškeré normy CFR 21 Part 11, EU Annex 11 (EUDRALEX) nebo třeba DIS-15 verze 4. Podívejte se na obory, které systém používají.

Čisté prostory

Čisté prostory

V čistých prostorách je potřeba měřit různé veličiny – teplotu, vlhkost, tlakovou diferenci, koncentraci prachových částic a další. Systém RMS představuje kompletní řešení pro environmentální monitorování (EMS) čistých prostor.

Sklady

Ve skladech je typicky nutné udržovat určitou teplotu a relativní vlhkost. Vše záleží na typu skladovaného zboží. Někdy stačí např. 15-40 °C a 20-80 °C, jinde budou podmínky přísnější. RMS je vhodný k bezdrátovému monitorování jakéhokoli skladu, velkého i malého.

Sklady
Farmaceutický průmysl

Farmaceutický průmysl

Farmaceutický průmysl byl pro společnost Rotronic odjakživa klíčovým segmentem. Celý systém RMS byl navržen na základě příručky GAMP 5 a splňuje veškeré farmaceutické předpisy (české, evropské i americké). RMS používá k zajištění kvality produktů a bezpečnosti pacientů mnoho světoznámých farmaceutických společností, jako např. Roche, GSK nebo Novartis, která se ve spolupráci s firmou Rotronic přímo podílela na vývoji systému.

Pěstování konopí

Pěstování konopí je v současné době jedním z nejrychleji rostoucích oborů. Jelikož tato činnost typicky spadá pod regulaci GMP, je nezbytné důsledně monitorovat parametry během všech fází zpracování konopí (zejména CO2, teplotu, vlhkost, ale i světelnost nebo prachové částice).

Pěstování konopí
Mrazírny

Mrazírny

V průmyslových mrazírnách se obvykle skladuje zboží nezanedbatelné hodnoty. V případě poruchy mrazáků tak škody mohou sahat do obrovských částek. Díky RMS obdržíte informaci o poruše téměř okamžitě, například SMS zprávu. RMS dokáže monitorovat teploty od -196 °C.

Zdravotnictví a laboratoře

Laboratoře a zdravotnictví typicky fungují v podmínkách čistých prostor. RMS nicméně dokáže monitorovat i další zařízení jako jsou např. inkubátory, laminární boxy, klimatické komory či třeba autoklávy. Díky RMS můžete všechna zařízení vidět na jedné obrazovce.

Zdravotnictví a laboratoře
Potravinářství

Potravinářství

Při výrobě a zpracování potravin se z pochopitelných důvodů klade důraz na hygieničnost a kvalitu celého procesu. RMS dokáže monitorovat jak prostorové, tak procesní parametry – jakost každého produktu budete mít pod kontrolou na jedné jediné obrazovce.

Zpracování tabáku

Proces sušení tabáku je velmi důležitý. Pokud se tabák vysuší moc, tak je produkt znehodnocen; pokud se naopak vysuší málo, tak jej mohou zničit bakterie. Využijte nejpřesnější vlhkostní RMS sondy na světě a ujistěte se, že váš tabák se nachází v perfektních vlhkostních podmínkách.

Zpracování tabáku
Muzea a galerie

Muzea a galerie

Exponáty v muzeích a galeriích mají často nevyčíslitelnou hodnotu. Proto je nezbytné zajistit, že všechny citlivé exponáty jsou uloženy/vystaveny ve vhodných podmínkách. RMS dokáže kromě teploty a vlhkosti monitorovat např. i množství přítomného světla (lux), na které jsou citlivé například dokumenty a listiny.

NEJPŘESNĚJŠÍ MĚŘIDLA NA TRHU

NEJPŘESNĚJŠÍ MĚŘIDLA
NA TRHU

Specializujeme se na špičkové měřicí přístroje do těch nejnáročnějších aplikací. Do našeho portfolia proto vybíráme ty nejpřesnější a nejspolehlivější přístroje ze světového trhu.

VYŘEŠÍME I KOMPLIKOVANÉ A ATYPICKÉ POŽADAVKY

VYŘEŠÍME I KOMPLIKOVANÉ A ATYPICKÉ POŽADAVKY

Máme rádi výzvy a nezalekneme se ani atypických požadavků. Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně a snažíme se nabídnout řešení na míru.

ŠPIČKOVĚ VYBAVENÁ KALIBRAČNÍ LABORATOŘ

ŠPIČKOVĚ VYBAVENÁ KALIBRAČNÍ LABORATOŘ

V naší laboratoři máme velice přísné požadavky na vybavení, které pořizujeme. Díky tomu můžeme nabídnout profesionální kalibraci a justáž mnoha typů měřidel.

VÍCE NEŽ 30 LET NA TRHU

VÍCE NEŽ
30 LET
NA TRHU

Za více než 30 let na trhu jsme získali řadu zkušeností, které neustále přetavujeme do kvality námi dodávaných řešení.

RYCHLÝ A ODBORNÝ AUTORIZOVANÝ SERVIS

RYCHLÝ A ODBORNÝ AUTORIZOVANÝ
SERVIS

Poskytujeme kompletní záruční i pozáruční servis pro naše produkty. Díky našemu servisnímu středisku v Brně zajistíme rychlou opravu bez zdlouhavého odesílání přístrojů do zahraničí.

Kontaktní formulář

S čím vám můžeme pomoct?

Využijte kontaktní formulář pro jakýkoliv dotaz či připomínku

Ozveme se nejpozději následující pracovní den

O vaše data je u nás postaráno. Přečtěte si naše podmínky pro ochranu os. údajů.

Ing. Tomáš Pokorný

Manažer obchodu, jednatel

Rádi se s vámi domluvíme na nezávazném setkání u vás v provozu. Nejlépe tak pochopíme vaše potřeby v oblasti měření a automatizace.

contact icon

Rádi se s vámi sejdeme i online na platformě MS Teams

Ing. Tomáš Pokorný