Měřte přesně, spolehlivě a za dostupnou cenu

+420 775 225 941

Kalibrace a justáž

Nechte si profesionálně zkalibrovat a nastavit svá teplotní a vlhkostní měřidla.


Proč kalibrovat?

I to nejlepší měřidlo časem ztrácí svoji přesnost a stabilitu. Je v zájmu každého uživatele průmyslových měřidel, aby je udržoval v kondici a pravidelně je nechal kontrolovat. V regulovaných odvětvích je to dokonce vyžadováno zákonem či interními firemními předpisy.

Kalibrací měřidla získáte kalibrační list, což je podepsaný důkaz o tom, že měřidlo splňuje své publikované specifikace.

Jaký je rozdíl mezi kalibrací a justáží (nastavením)?

Kalibrační list dostanete od každé kalibrační laboratoře. Co však představuje kalibrační list? “Pouhé” porovnání kalibrovaného a referenčního (etalonového) měřidla. Pokud se během kalibrace ukáže, že měřidlo má větší než přípustnou odchylku, samotná kalibrace nic nevyřeší (pouze o tom informuje uživatele).

Justáž představuje skutečnou korekci odchylky měřidla. Do jeho paměti se uloží tzv. kalibrační body (dvojice referenčních a měřených hodnot) a přístroj se sám nakonfiguruje tak, aby tyto odchylky eliminoval.

Pokud si nás vyberete jako svého partnera v oblasti kalibrací, můžete se vždy spolehnout, že u všech měřidel provedeme i justáž.

Způsoby kalibrace a justáže

V naší kalibrační laboratoři

Kalibrujeme teplotu a vlhkost všech přístrojů Rotronic a MadgeTech, po předchozí domluvě i přístroje od jiných výrobců. Umíme kalibrovat v rozsahu 0…60 °C, resp. 5…95 %rh.

Přijedeme za vámi

Ke kalibracím a justáži využíváme přenosnou komoru Rotronic HygroGen2, kterou můžeme jednoduše naložit do auta a i spolu se svými znalostmi přijet kalibrovat kamkoli po České republice a Slovensku. Kalibrace nemusí pro zákazníka znamenat týdenní odstávku.

Externí ISO 17025 laboratoř

Pokud zákazník vyžaduje akreditovaný kalibrační list ISO 17025, tak momentálně úzce spolupracujeme s ČMI Brno. Zařídíme libovolnou kalibraci teploty a vlhkosti přístrojů zakoupených u nás. Současně také pracujeme na získání akreditace pro naši interní laboratoř.


Nezávazná poptávka kalibrace

Sdílejte stránku na sociálních sítích