RMS – Rotronic Monitoring System

Na výrobní procesy jsou kladeny stále vyšší nároky. Ve farmacii, potravinářství, ale i dalších průmyslech je nutné při výrobě dodržovat velké množství nařízení, norem a regulí. Flexibilní monitorovací systém Rotronic, RMS, je perfektním řešením pro všechny tyto aplikace.

Flexibilita, jednoduchost, bezpečnost a dlouhodobá péče o zákazníky. To je kombinace RMS a Data Elektronik.

RMS – Pro každou aplikaci

RMS je modulární systém složený z hardwarových prvků a cloudového softwaru. To zaručuje maximální možnou flexibilitu a přizpůsobení na míru opravdu všem. Všechna data jsou ukládána do serverové databáze a lze k nim přistupovat z každého zařízení připojeného k internetu.

RMS – Pro malé i velké firmy

RMS lze využít jako komplexní monitorovací systém ve výrobních korporacích, ale také jako jednoduchý, přehledný a bezpečný systém v malých podnicích.

RMS – Kompletní řešení “na klíč”

Nejsme typ firmy, který prodá přístroj a dál se o zákazníka nestará. Postaráme se o Vás a Vaše potřeby od A do Z. Detailně zhodnotíme Vaši situaci, vymyslíme ideální řešení, systém přímo u Vás nainstalujeme, zprovozníme a proškolíme Vaše zaměstnance. Samozřejmostí je následný servis všech přístrojů včetně pravidelné kalibrace.

Stručně a jasně – Proč zvolit RMS?

 • plně vyhovuje normám FDA CFR 21 Part 11, EU Annex 11 a GMP/GLP/GDP (správná výrobní, laboratorní, resp. distributorská praxe)
 • každému klientovi věnujeme maximální možnou individuální péči, zajímáme se o jeho potřeby a představy
 • jednoduché vytváření přehledných PDF zpráv včetně grafů a různých statistik
 • alarm ve formě telefonátu, SMS a e-mailu
 • k systému lze připojit i přístroje třetích stran
 • software je kompatibilní s chytrými telefony a tablety

O něco podrobněji – Jak to celé funguje?

RMS je složen z několika stěžejních částí.

 • Snímače – Měří požadované veličiny a hodnoty posílají do data loggerů. Využít lze nejen sondy Rotronic, ale v podstatě jakékoliv čidlo od kteréhokoliv výrobce. Díky tomu můžete měřit téměř nekonečné množství parametrů jako teplotu, vlhkost, rosný bod, ale i sepnutí kontaktu na dveřích, kontaminaci vzduchu určitou látkou a mnoho dalších.
 • Data loggery – Ze snímačů přijímají měřená data, odesílají je na server a současně je ukládají do vnitřní paměti. Je-li přerušeno spojení se serverem, data logger okamžitě začne data zálohovat a po obnovení spojení vyplní mezery na serveru. Všechny data loggery samozřejmě mají interní baterii. Tím je zaručena dlouhodobá integrita a bezpečnost měření.
 • Serverová databáze – Zde jsou uloženy měřené hodnoty, akce uživatelů a jejich přístupová práva v rámci celého systému. Relevantní uživatelé jsou díky softwaru okamžitě upozorněni na případné problémy.
 • Software – Uživatelské zobrazení cloudových dat na počítači, tabletu nebo chytrém telefonu.

Ohromující flexibilita

Standardní data loggery – jsou určeny pro připojení k RMS sondám Rotronic (teplota a vlhkost).

Výstupní moduly – 2 analogové napěťové nebo proudové výstupy, případně také ve formě relé (např. sepnutí světelného alarmu).

Vstupní moduly – zaznamenávají napětí nebo proud z mnoha typů měřidel. Jde o veličiny jako průtok, CO2, diferenční tlak nebo počet částic.

Data loggery pro externí teplotní sondy – k těm lze připojit teplotní sondy typu Pt100, Pt1000, NTC nebo termočlánky.

Flexibilní moduly s displejem – nástěnný displej, který umí zobrazit jakoukoli hodnotu z celého systému RMS.

K systému připojíte v podstatě cokoliv

Chtěli byste, aby byla k systému připojená IP kamera a v případě otevření dveří uložila do databáze podobu osoby, která vstoupila do místnosti? Žádný problém! Kameru stačí připojit do RMS pomocí speciálního konvertoru. Možností je vskutku nespočet. V současné době jsou podporovány následující protokoly:

 • RoASCII, HTTP, SNMP, M-Bus
 • Zákaznicky specifikovaná rozšíření

RMS Software – intuitivní, bezpečný, profesionální

V prvé řadě je důležité vědět, že existuje spousta verzí a konfigurací RMS softwaru. Všechny důležité informace jsme pro Vás shrnuli do přehledného PDF dokumentu (v češtině).

RMS software splňuje všechny nároky na cloudové monitorování procesů. Všechna data jsou uložena v zabezpečené databázi na serveru. Pomocí RMS softwaru k nim lze přistoupit odkudkoli na světě, postačí zařízení s připojením k internetu.

Grafy – Přehledné grafické a číselné zobrazení měření. Jednotlivé body je možné rozdělit do libovolných skupin a vše si přizpůsobit přesně podle Vašich představ (obrázek vlevo).

Tabulky – V tabulkovém zobrazení můžete data řadit, filtrovat a exportovat do Excelu.

Ptačí perspektiva – Vytvoříme Vám grafickou podobu Vašeho provozu z ptačí perspektivy, kterou nahrajete do RMS softwaru jako pozadí. Na to následně intuitivně rozmístíte měřené body a budete mít okamžitý a úžasný přehled o celém procesu. Zjednodušená ukázka: ZDE

Přehledy – Každého uživatele zajímá v rámci systému trochu něco jiného. Zde si může vytvořit své osobní přehledy přesně podle svých požadavků.

Události – Zobrazení všech alarmů, varování a dalších událostí, jejichž evidenci vyžadují regulace FDA.

Nástroje – Zde je možné vygenerovat PDF zprávy, kalibrovat měřicí body a provádět veškerá nastavení systému.

 

Jednoduché a profesionální řízení alarmů

Ať už telefonátem, e-mailem, SMS či sepnutím relé, o flexibilitu při správě alarmů v RMS opravdu není nouze. Systém také automaticky zaznamenává všechny události do databáze.

Validace celého systému stisknutím jediného tlačítka

Software zcela automaticky zkontroluje integritu celého systému. Všechny vstupní moduly budou podrobeny kontrole, zda fungují všechny nastavené alarmy. Software nakonec vygeneruje validační zprávu.

Intuitivní správa uživatelů

Každému uživateli lze přiřadit rozdílná přístupová práva. Uživatel například může mít pouze přístup ke čtení dat ve skupině A a zároveň právo měnit nastavení ve skupině B.

Vybere si každý – velký i malý

RMS software se dodává ve 3 základních verzích – Basic, Professional a Enterprise. Ať už jsou Vaše požadavky jakékoliv, určitě si vyberete. Využijte také nabídky pronájmu softwaru a neplaťte jej celý rovnou! Informujte se o podrobných možnostech ZDE.

Jak RMS splňuje normy FDA a GAMP?

V regulovaných monitorovacích systémech hrají klíčovou roli 3 faktory: bezpečnost, dostupnost a integrita dat. RMS exceluje v každém z nich!

Bezpečnost dat

Jednoduše řečeno, bezpečnost dat znamená, že k nim nemají přístup neautorizované osoby a není možné je získat kybernetickým útokem. Toho je dosaženo důsledným šifrováním během přenosu a uchovávání dat. Servery Rotronic jsou spravovány certifikovanými datovými centry. Je-li server umístěn přímo v provozu zákazníka (ano, to také není problém), tak infrastrukturu a zabezpečení sítě specifikuje zákazník.

Dostupnost dat

Zejména ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu je vyžadována zpětná dohledatelnost všech významných událostí. V RMS platí pravidlo – co se stane, to již nikdy nebude zapomenuto. Alarm nelze žádným způsobem smazat ani upravit. Paradoxně čím jsou data bezpečnější, tím méně jsou dostupná. RMS byl naštěstí navržen velmi nadčasově a díky intuitivnímu softwaru se i k zabezpečeným datům dostanete odkudkoli na světě. Samozřejmě pouze pokud jste oprávněnou osobou.

Integrita dat

Integrita by se jinak dala nazvat stabilita a spolehlivost. Co se změří, to musí být bez poruchy přeneseno na server. Pokud je spojení se serverem přerušeno, systém musí všechny mezery po obnovení připojení automaticky vyplnit. Tohle všechno je pro RMS maličkost.

Jak přistupujeme k projektům?

RMS je nesmírně flexibilní systém, každý projekt je tak jiný. My se o Vás postaráme od začátku až do konce

 1. Definice požadavků, potřeb a přání klienta – Přijedeme za Vámi, uděláme analýzu Vašeho provozu a společně vytvoříme zadání projektu.
 2. Projektové plánování – Ve spolupráci s firmou Rotronic Vám vytvoříme projekt přesně podle zadání, a to včetně nároků na čas a finance.
 3. Úvodní cenová nabídka – Naceníme Vám kompletní systém včetně všech služeb a doplňků.
 4. Instalace demo systému – Opět za Vámi přijedeme a přivezeme základní balíček produktů, který nainstalujeme. Dáme Vám nějaký čas, abyste si vše osahali a potvrdili si, že je pro Vás RMS tím ideálním řešením.
 5. Finální cenová nabídka – Po vyřešení všech detailů Vám vypracujeme aktualizovanou cenovou nabídku.
 6. Potvrzení ze strany klienta – Pokud budete s finální nabídkou souhlasit, jednoduše nám ji potvrdíte.
 7. Instalace systému – Naši technici celý systém nainstalují, nastaví a zkalibrují. Poté proběhne v případě zájmu školení.
 8. Validace – V závislosti na komplexnosti systému může být provedena kompletní validace.
 9. Servis – Spolupráce pro nás rozhodně prodejem systému nekončí. Budeme se o Vás starat po všech stránkách. Budeme zajišťovat pravidelnou kalibraci přístrojů, poradenství a promptně budeme řešit případné poruchy.

Nezávazná poptávka

Napište nám nebo rovnou zavolejte. Jsme tu pro Vás a už se těšíme, až Vám poradíme a usnadníme vše, co souvisí s měřením a regulací. Vyberte si způsob kontaktování, který vyhovuje Vám! Pokud máte komplexní problém, tak doporučujeme využít kontaktního formuláře, kde se můžete libovolně rozepsat. Pokud máte jednoduchý dotaz, tak jej velmi rádi zodpovíme telefonicky.

Kontaktní formulář

 

Přímý kontakt

 

Ing. Jiří Pokorný, CSc.
jednatel / technický specialista
+420 602 737 363 | jiri.pokorny@datel.cz

 

Ing. Tomáš Pokorný
marketing a obchod
+420 775 225 941 | tomas.pokorny@datel.cz

 

Jaroslav Kronika
obchodně-technický zástupce
+420 602 736 019 | jaroslav.kronika@datel.cz

 

Rychlý kontakt

mapa - sídlo DATA Elektronik

Data Elektronik, spol. s r.o.

Jugoslávská 113, Brno

Telefon: +420 602 737 363
E-mail: datel@datel.cz

Rotronic - měřicí přístroje

Zastupujeme tyto výrobce

výrpbci měřicích přístrojů

© Data Elektronik spol. s r.o. | všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby

Top