Monitorovací systémy

Monitorovací systémy ocení zejména velké firmy, které potřebují měřit a monitorovat své procesy centrálně. Bylo by velmi zdlouhavé a náročné tvořit velký měřicí systém jednotlivými komponenty jako jsou čidla, převodníky, kabeláž, software a tak dále.

Výrobci měřicích přístrojů to samozřejmě vědí a proto je v dnešní době trend snažit se poskytovat kompletní modulární řešení, které bude kompatibilní s každou aplikací, jakkoliv je tato aplikace komplexní.

V naší nabídce momentálně najdete celkem 3 monitorovací systémy od výrobců Rotronic, MadgeTech a Dixell.

Systém Rotronic Systém MadgeTech Systém Dixell

Monitorovací systém Rotronic

Rotronic Monitoring System (RMS) je jedním z nejflexibilnějších produktů tohoto typu na trhu. Dokáže bez problému operovat až s několika tisíci měřicími body! Samozřejmě jej ale můžete využít i v malých aplikacích. Švýcarská firma Rotronic se v tomto směru zaměřuje na řešení “šité na míru”. Do systému lze integrovat v podstatě jakékoliv zařízení, které již třeba vlastníte.

RMS je pro Vás tou správnou volbou, pokud máte velmi komplexní procesy a vše si potřebujete přizpůsobit a integrovat přesně podle Vašich představ.

Představení RMS

Jak to celé funguje?

RMS je modulární systém složený z jednotlivých hardwarových elementů a softwaru. Jednotlivá čidla (Rotronic ale i od jiných výrobců) snímají měřené veličiny a v reálném čase přenáší data do zabezpečené databáze. Na databázi je pak napojen uživatelský software, jehož prostřednictvím se s daty pracuje na uživatelské úrovni. Tuto metodologii shrnuje následující obrázek. Vidět na něm můžete jak přístroje kabelové, tak Wi-Fi.

Celý systém samozřejmě vyhovuje normám FDA a GAMP.


To mě zajímá

Monitorovací systém MadgeTech

Americká firma MadgeTech se zaměřuje výhradně na dataloggery, tedy zařízení, která měří, ukládají data do vnitřní paměti a s těmito daty se posléze pracuje prostřednictvím analytického softwaru. Tento styl sběru dat je perfektní pro validaci různých procesů jako např. sterilizace, přepravy zboží či na provádění různých dlouhodobých studií. Nemusí však nutně vyhovovat všem. Ve spoustě aplikací je nutné vidět data v reálném čase a mít možnost reagovat na případné nežádoucí odchylky.

MadgeTech tak vyvinul širokou řadu Wi-Fi dataloggerů s displejem, které toto umožňují. Systém se skládá ze samotných dataloggerů, přijímačů a počítačového softwaru. Vizualizaci nabízí následující obrázek.

Z obrázku je patrné, že systém pracuje podobně jako již dříve představený systém Rotronic. Oproti němu však není tak flexibilní a tím pádem je o poznání jednodušší. Lze k němu připojit celkem 12 typů dataloggerů, které měří vše možné od teploty přes oxid uhličitý až po stejnosměrný proud.

Monitorovací systém MadgeTech je vhodný tam, kde je důležitým faktorem snadná instalace a manipulace se systémem.

Prezentace o Wi-Fi dataloggerech

Všechny důležité informace o Wi-Fi monitorovacím systému MadgeTech najdete v následující prezentaci. Stáhněte si prezentaci v češtině ve formátu PDF.

MadgeTech Cloud Services

Využijete-li platformy MadgeTech Cloud Services, budete mít k Vašim důležitým datům přístup odkudkoli na světě! Tedy, abychom byli přesní, postačí připojení k internetu. MadgeTech pro ilustraci připravil demo účet, který monitoruje jejich centrálu a můžete si na něm vyzkoušet, jak tato platforma vypadá a funguje. Najdete ho zde: http://cloud.madgetech.com/demo

Platformu také výstižně charakterizuje následující video.


To mě zajímá

Monitorovací systém Dixell

Monitorovací systém s označením Xweb od společnosti Dixell je ekonomické řešení pro ty, kteří chtějí monitorovat teplotu a vlhkost. Systém najde využití zejména v potravinářské a farmaceutické výrobě, ve skladech a v různých laboratořích.

Přestože je systém cenově velmi dostupný, jedná se o průmyslovou kvalitu.

Přednosti monitorovacího systému Dixell

  • Přesnost měření : ±0,5 ⁰C, ±2,5 % RH
  • Rozsahy teploty : podle typu teplotního čidla
  • Možnost připojení až 100 čidel k jedné měřicí ústředně
  • Velice příznivá cena, jednoduchá instalace
  • Připojení systému do sítě Ethernet, dálkový dohled přes Internet, nastavení několika úrovní alarmů, automatické posílání SMS alarmových zpráv
  • Možnost regulačních funkcí
  • Měřicí, konfigurační a archivační SW je v ceně systému.

To mě zajímá

Nezávazná poptávka

Napište nám nebo rovnou zavolejte. Jsme tu pro Vás a už se těšíme, až Vám poradíme a usnadníme vše, co souvisí s měřením a regulací. Vyberte si způsob kontaktování, který vyhovuje Vám! Pokud máte komplexní problém, tak doporučujeme využít kontaktního formuláře, kde se můžete libovolně rozepsat. Pokud máte jednoduchý dotaz, tak jej velmi rádi zodpovíme telefonicky.

Kontaktní formulář

 

Přímý kontakt

 

Ing. Jiří Pokorný, CSc.
jednatel / technický specialista
+420 602 737 363 | jiri.pokorny@datel.cz

 

Ing. Tomáš Pokorný
marketing a obchod
+420 775 225 941 | tomas.pokorny@datel.cz

 

Jaroslav Kronika
obchodně-technický zástupce
+420 602 736 019 | jaroslav.kronika@datel.cz

Rychlý kontakt

mapa - sídlo DATA Elektronik

Data Elektronik, spol. s r.o.

Jugoslávská 113, Brno

Telefon: +420 602 737 363
E-mail: datel@datel.cz

Rotronic - měřicí přístroje

Zastupujeme tyto výrobce

výrpbci měřicích přístrojů

© Data Elektronik spol. s r.o. | všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby

Top