Zdravotnictví

Zdraví je to nejcennější, co máme. Dokonce se i říká, že si jej za peníze nelze koupit. Dovolíme si tomuto tvrzení částečně oponovat. Můžeme si zaplatit ty nejlepší lékaře, nejlepší procedury, a nebo například ty nejlepší přístroje. A pokud jde ve zdravotnictví o přístroje, vždy se můžete spolehnout na dataloggery MadgeTech.

Tento americký výrobce dataloggerů se mimo jiné specializuje na záznam průběhu sterilizačních procesů, skladování a přepravy léků, procesu lyofilizace, monitorování laboratoří a třeba i pěstování konopí pro zdravotní účely. Ať už jste praktický lékař, velká nemocnice, farmaceutická společnost a nebo laboratoř, u nás najdete pro potřeby zdravotnictví vše, co potřebujete.

 

Sterilizační procesy ve zdravotnictví Monitoring vakcín Přeprava a skladování léků
Sterilizační procesy ve zdravotnictví Monitoring vakcín Přeprava a skladování léků
Lyofilizace Laboratoře Pěstování konopí
Lyofilizace Laboratoře Pěstování konopí

Sterilizační procesy ve zdravotnictví

Sterilizace je jednou z našich největších specializací, proto jsme jí vyhradili samostatnou kapitolu. Dozvíte se v ní vše potřebné o sterilizaci ethylenoxidem, v autoklávu a pomocí suchého tepla. Kapitolu najdete na této stránce.

Monitoring vakcín

Vakcíny jsou ve zdravotnictví tím klíčovým prvkem v léčbě a prevenci nemocí. Je tedy nutné zajistit, aby s nimi bylo nakládáno bezpečně, a k tomu zcela jistě patří i skladovací podmínky, zejména teplota. Mezinárodní regule stanovují podmínku skladovat vakcíny při teplotě 2-8 °C, přičemž cílová teplota by měla být 5 °C. Je zásadní teplotu měřit přímo v tekutině, a ne pouze v prostoru lednice. Americký výrobce MadgeTech to samozřejmě ví a přichází s elegantním řešením.

Datalogger MadgeTech VTMS Datalogger MadgeTech VTMS - detail Datalogger MadgeTech VTMS - na výběr je z více velikostí přípravku

MadgeTech VTMS — Systém vytvořený speciálně pro záznam teploty vakcín ve zdravotnictví. Na lednici (nebo kamkoliv jinam) namontujete estetický WIFI datalogger s LCD displejem, který zobrazuje aktuální, minimální, maximální a průměrnou teplotu. Dveřmi prostrčíte extrémně tenký a odolný kabel, na jehož konci je precizní termočlánková teplotní sonda (typ K) v ampulce naplněné glykolem. Je tak perfektně simulováno prostředí samotných léčiv, bez okolních vlivů. Snímač tedy nebude zmatený pravidelným otevíráním dveří a měření bude přesné, stabilní a věrohodné. Kromě velmi dobré přesnosti ±0,05 °C a rozsahu -20 až +60 °C si pro dosažení nejvyšší možné kvality měření můžete dokonce vybrat ze 3 velikostí kontrolní ampule, aby co nejvíce odpovídala Vašim konkrétním požadavkům.

Vzhledem k tomu, že je v dataloggeru implementováno WIFI rozhraní, můžete sledovat aktuální data přímo z počítače, a v případě využití služby MadgeTech Cloud odkudkoliv na světě. Už nikdy se nebudete muset strachovat, zda Vaše chladírny léčiv fungují, jak mají.

A co je nejdůležitější — zda jsou v léčiva v pořádku.


To mě zajímá

Přeprava a skladování léků

(Nejenom) léky mají striktně vymezenou teplotu, ve které se mohou nacházet. Při skladování, přepravě a jakékoliv manipulaci; neustále. Proto se pro tyto účely vžil anglický pojem cold chain, což volně přeloženo znamená (v ideálním případě nepřerušený) řetězec studených teplot. Od výroby až po konečnou distribuci musí být produkt neustále v určitém rozmezí teploty, ať už je v daný moment kdekoliv.

Datalogger MadgeTech TransiTemp-EC Datalogger MadgeTech TransiTempII-RH Datalogger MadgeTech Cryo-Temp Datalogger MadgeTech TCTemp2000

MadgeTech TransiTemp-EC — Velmi levný samostatný teplotní datalogger pro nenáročné aplikace. Díky svým malým rozměrům se vejde prakticky všude, stačí jej “přibalit” k produktům a zpětně v analytickém software (který je s přístrojem dodávám ZDARMA) zkontrolovat, zda bylo vše v pořádku.

MadgeTech TransiTempII-RH — Vyšší řada dataloggerů pro záznam podmínek při přepravě a skladování (nejen) léčiv. K dispozici je varianta pouze s teplotou a varianta s teplotou a vlhkostí.

MadgeTech Cryo-Temp — Záznamník speciálně navržený do extrémně nízkých teplot, s úctyhodným rozsahem -86 až +35 °C. Je vhodný pro monitoring hluboce zmražených produktů.

MadgeTech TCTemp2000 — Termočlánkový teplotní datalogger pro aplikace všeho druhu. Součástí je velmi příhodný LCD displej, na kterém můžete kdykoliv zkontrolovat aktuální stav.


To mě zajímá

Lyofilizace

Proces lyofilizace, nebo také sušení mrazem či desikace, je metoda sušení vlhkých materiálů, která se kromě potravinářství a sušení knih využívá i ve zdravotnictví. Konkrétně k výrobě různých medikamentů, např. suchých injekcí.

Datalogger MadgeTech LyoTemp Datalogger MadgeTech HiTemp140-FP Datalogger MadgeTech MicroDisc - pro povrchové měření teploty

MadgeTech LyoTemp — Jak název napovídá, jde o datalogger navržený speciálně pro záznam procesu lyofilizace. Je stavěný do velmi nízkých teplot a jeho součástí je hermeticky uzavřený snímač teploty na velmi tenkém a odolném kabelu.

MadgeTech HiTemp140-FP — Tento přístroj je součástí nejúspěšnější řady produktů MadgeTech, HiTemp140. Varianta označená “FP” se vyznačuje externí odporovou sondou, která je velice úzká a lze ji tak umístit téměř kamkoliv. Teplotní rozsah -60 až +260 °C a až neuvěřitelná přesnost ±0,1 °C jsou specifikace, které podtrhávají výjimečnou kvalitu dataloggeru. HiTemp140-FP najde uplatnění při procesu lyofilizace, sterilizaci, a v mnoha dalších aplikacích.

MadgeTech MicroDisc — Doplněk k přístrojům LyoTemp a HiTemp140-FP, který je určen pro povrchové měření a záznam teploty při procesu lyofilizace.


To mě zajímá

Laboratoře

Laboratoře jsou plné lednic, mrazáků, čistých prostor… Měřit je nutné téměř vše. Široké portfolio dataloggerů MadgeTech vyhoví i těm nejnáročnějším aplikacím ve zdravotnictví. Nízké teploty, vysoké teploty, vlhkost, tlak, oxid uhličitý, a další veličiny. To vše budete s námi mít pod kontrolou. Zde zobrazené produkty jsou pouhým výběrem z portfolia, které je ve skutečnosti mnohem širší. Pro konkrétní řešení na míru nás kontaktujte.

Datalogger MadgeTech HiTemp140 Datalogger MadgeTech MicroTemp Datalogger MadgeTech RFCO2RHTemp2000A Datalogger MadgeTech PRHTemp101A

MadgeTech HiTemp140 — Pravděpodobně nejúspěšnější produkt MadgeTech v historii. Samostatně do 140 °C a s přídavným termálním štítem nebo externí sondou zvládne i mnohem vyšší teploty! Samostatný, bezdrátový, ponorný, přesný (±0,1 °C), dlouhodobě spolehlivý. To vše lze o tomto skvělém dataloggeru říci s klidným svědomím. V laboratořích nalezne nespočet využití, zejména při sterilizaci v autoklávu. Obecně můžeme říct, že je určen do náročného prostředí. Existuje mnoho variant. Různé délky snímače, externí sonda, více kanálů, apod. Kontaktujte nás a informujte se o tom, co je nejlepší pro Vaši aplikaci.

MadgeTech MicroTemp — Teplotní datalogger, který je svojí velikostí srovnatelný s běžnou mincí. Vejde se kamkoliv bude potřeba, například do hrdla láhve nebo do různých velmi stísněných prostorů.

MadgeTech RFCO2RHTemp2000A — Kombinace záznamu teploty, relativní vlhkosti a CO2. Oxid uhličitý je plyn, který mimo jiné vydechujeme z plic, a jeho nadměrné množství ve vzduchu má několik negativních účinků a razantně snižuje naši pracovní efektivitu. Díky tomuto dataloggeru budete vždy vědět, že je potřeba vyvětrat a vzduch pročistit. Je vhodný nejen pro laboratoře, ale obecně pro jakékoliv firemní prostory, kde se pohybují lidé. Vzhledem k tomu, že se jedná o WIFI přístroj, můžete hodnoty sledovat v reálném čase na počítači.

MadgeTech PRHTemp101A — Všestranný datalogger, který zaznamenává teplotu, vlhkost a tlak (lze substituovat za variantu pouze s teplotou či teplotou a vlhkostí). Produktová řada MadgeTech 101A je synonymem pro kompaktnost, univerzálnost, jednoduchost a dlouhodobost. Paměť na více než půl milionu záznamů, 10letá výdrž baterie, interval měření 1 sekunda až 24 hodin a velmi malé rozměry. Máte vybráno?

Výrobce MadgeTech toho nabízí o poznání více, tato prezentace slouží jen jako nezbytný minimalistický přehled toho, jaké jsou možnosti. O konkrétní aplikaci se s Vámi rádi pobavíme osobně.


To mě zajímá

Pěstování konopí

I konopí je v dnešní době součást zdravotnictví. Dataloggery MadgeTech pomohou legálním pěstitelům konopí zkvalitnit růst, předejít ztrátám a jednoduše řečeno produkovat co možná nejkvalitnější léčivo. S námi můžete měřit teplotu, vlhkost, pH, oxid uhličitý a mnoho dalších parametrů, které jsou při pěstování konopí stěžejní.

Datalogger MadgeTech Element-HT Datalogger MadgeTech Element-CO2 Datalogger MadgeTech pHTemp2000

MadgeTech Element-HT — Datalogger teploty a vlhkosti navržen speciálně do skleníků. Můžete jej příhodně připevnit na zeď nebo na podlahu a bezdrátově zaznamenávat.

MadgeTech Element-CO2 — Oproti předchozímu navíc zaznamenává i oxid uhličitý, který stimuluje růst rostlin.

MadgeTech pHTemp2000 — Nástěnný datalogger pro záznam pH a teploty, napájen buď baterií nebo kabelem.


To mě zajímá

Nezávazná poptávka

Napište nám nebo rovnou zavolejte. Jsme tu pro Vás a už se těšíme, až Vám poradíme a usnadníme vše, co souvisí s měřením a regulací. Vyberte si způsob kontaktování, který vyhovuje Vám! Pokud máte komplexní problém, tak doporučujeme využít kontaktního formuláře, kde se můžete libovolně rozepsat. Pokud máte jednoduchý dotaz, tak jej velmi rádi zodpovíme telefonicky.

Kontaktní formulář

 

Přímý kontakt

 

Ing. Jiří Pokorný, CSc.
jednatel / technický specialista
+420 602 737 363 | jiri.pokorny@datel.cz

 

Ing. Tomáš Pokorný
marketing a obchod
+420 775 225 941 | tomas.pokorny@datel.cz

 

Jaroslav Kronika
obchodně-technický zástupce
+420 602 736 019 | jaroslav.kronika@datel.cz

Rychlý kontakt

mapa - sídlo DATA Elektronik

Data Elektronik, spol. s r.o.

Jugoslávská 113, Brno

Telefon: +420 602 737 363
E-mail: datel@datel.cz

Rotronic - měřicí přístroje

Zastupujeme tyto výrobce

výrpbci měřicích přístrojů

© Data Elektronik spol. s r.o. | všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby

Top