Sterilizace

Sterilizací se v průmyslu rozumí usmrcování mikroorganismů v prostředí. Je nutné ji provádět v nemocnicích, laboratořích, v potravinovém průmyslu a v mnoha dalších odvětvích. Americký výrobce dataloggerů MadgeTech se specializuje na všechny běžné způsoby sterilizace, stačí si vybrat ten Váš:

Sterilizace ethylenoxidem Sterilizace v autoklávu Sterilizace suchým teplem
Sterilizace ethylenoxidem Sterilizace v autoklávu Sterilizace suchým teplem

Sterilizace ethylenoxidem

Výhody sterilizace tímto plynem jsou především:

  • Materiál není vystaven vysokým teplotám, vlhkosti ani radiaci.
  • Plyn pronikne i obalem, lze tak sterilizovat i předměty již připravené k expedici.

Vzhledem k vysoké variabilitě je tento způsob využíván převážně v laboratořích a nemocnicích. Ethylenoxid je výbušný plyn. Na to samozřejmě myslíme a všechny dataloggery, které pro tento typ sterilizaci máme v nabídce, jsou tzv. jiskrově bezpečné, tedy lze je bez obav umístit do výbušného prostředí.

U EtO sterilizace je kladen extrémní důraz na kvalitu přístrojů. Dataloggery z nerezové oceli jsou jiskrově bezpečné a dokáží operovat v rozmezí od -40 do +80 °C, a to s vynikající přesností měření ±0,5 °C. K dispozici jsou i přístroje v kombinaci s relativní vlhkostí a/nebo tlakem.

Datalogger MadgeTech Temp1000IS Datalogger MadgeTech RHTemp1000IS Datalogger MadgeTech PRTemp1000IS

MadgeTech Temp1000IS — Jiskrově bezpečný datalogger teploty s přesností ±0,5 °C.

MadgeTech RHTemp1000IS — Navíc měří i relativní vlhkost s přesností ±3 % RH.

MadgeTech PRTemp1000IS — Varianta pro záznam teploty a tlaku s volitelným rozsahem a skvělou přesností.

Všechny přístroje určené pro EtO sterilizaci jsou jiskrově bezpečné, což poznáte podle charakteristické koncovky “IS” (intrinsically safe) v označení přístroje. Díky softwaru MadgeTech4, který je s přístroji dodáván zdarma, můžete jednoduše vytvářet zprávy o průběhu sterilizace. Samozřejmostí je splnění všech průmyslových norem.


To mě zajímá

Sterilizace v autoklávu

Tato metoda se vyskytuje nejčastěji. Autokláv je v podstatě generátor vysoké teploty a přetlaku. Sterilizace probíhá působením vlhkého horkého vzduchu. Využití má velmi široké, např. v potravinovém průmyslu (masny, mlékárny…), laboratořích, nemocnicích a dalších.

Oproti sterilizaci ethylenoxidem má autokláv následující výhody:

  • Sterilizace neprobíhá v karcinogenním prostředí.
  • Nehrozí riziko výbuchu.

Jelikož sterilizace probíhá ve velmi náročném prostředí, je nutné, aby dataloggery byly extrémně odolné. Pro MadgeTech žádný problém, přístroje určené pro sterilizaci v autoklávu vydrží teplotu až 150 °C.

MadgeTech HiTemp140 - různé velikosti Datalogger MadgeTech MadgeTech HiTemp140 Datalogger MadgeTech HiTemp140 Datalogger MadgeTech PRTemp140

MadgeTech HiTemp140 — Jeden z nejprodávanějších dataloggerů z celého portfolia MadgeTech. Sám o sobě vydrží až 140 °C a při využití přídavné sondy a termálního štítu ještě daleko více. K dispozici je v různých délkách a také ve dvoukanálovém provedení. Máte-li velmi specifické požadavky, kontaktujte nás. Zajistíme Vám výrobu na míru! Ano, opravdu.

MadgeTech PR140 — Precizní a spolehlivý tlakový datalogger určený do vysokých teplot.

Pro náročné uživatele, kteří provádí validace autoklávů pravidelně, si MadgeTech připravil specialitu. Kompletní řešení pro validátory autoklávů v jednom kufříku.

Sada dataloggerů pro validaci sterilizace MadgeTech MadgeTech Secure Software

Součástí kufříku je 5 vysokoteplotních dataloggerů HiTemp140, tlakový datalogger PR140 (ke všem přístrojům je přiložen kalibrační certifikát), rozhraní IFC406 pro připojení přístrojů k počítači a v neposlední řadě i zabezpečená verze softwaru MadgeTech4, která zaručí splnění přísných mezinárodních norem FDA 21 CFR Part 11.


To mě zajímá

Sterilizace suchým teplem

Ačkoliv tento způsob sterilizace není zcela běžný, uživatele si stále najde. Proto na ně nezapomínáme ani my. Při sterilizaci suchým teplem (vlhkost je nižší než v autoklávu) je nutné dosáhnout o poznání vyšších teplot, dataloggery tedy musí být extrémně odolné. MadgeTech dodává přístroje, které jsou schopny vydržet až neuvěřitelných 400 °C!

Datalogger MadgeTech HiTemp140-TSK Termální štít MadgeTech


To mě zajímá

Nezávazná poptávka

Napište nám nebo rovnou zavolejte. Jsme tu pro Vás a už se těšíme, až Vám poradíme a usnadníme vše, co souvisí s měřením a regulací. Vyberte si způsob kontaktování, který vyhovuje Vám! Pokud máte komplexní problém, tak doporučujeme využít kontaktního formuláře, kde se můžete libovolně rozepsat. Pokud máte jednoduchý dotaz, tak jej velmi rádi zodpovíme telefonicky.

Kontaktní formulář

 

Přímý kontakt

 

Ing. Jiří Pokorný, CSc.
jednatel / technický specialista
+420 602 737 363 | jiri.pokorny@datel.cz

 

Ing. Tomáš Pokorný
marketing a obchod
+420 775 225 941 | tomas.pokorny@datel.cz

 

Jaroslav Kronika
obchodně-technický zástupce
+420 602 736 019 | jaroslav.kronika@datel.cz

Rychlý kontakt

mapa - sídlo DATA Elektronik

Data Elektronik, spol. s r.o.

Jugoslávská 113, Brno

Telefon: +420 602 737 363
E-mail: datel@datel.cz

Rotronic - měřicí přístroje

Zastupujeme tyto výrobce

výrpbci měřicích přístrojů

© Data Elektronik spol. s r.o. | všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby

Top