Stavebnictví

Stavebnictví je obor, který má velmi specifické požadavky na to, co je třeba měřit a monitorovat. Americký výrobce dataloggerů MadgeTech vždy začíná u koncového uživatele a vyvinul tak portfolio měřičů, které uspokojí spoustu potřeb právě ve stavebnictví, ať už jde například o proces tvrdnutí betonu, mechanické pnutí materiálu, HVAC systémy, kvalitu ovzduší v budovách a nebo spoustu dalších aplikací.

Tvrdnutí betonu Mechanické pnutí materiálu HVAC systémy
Tvrdnutí betonu Mechanické pnutí materiálu HVAC systémy
Kvalita ovzduší Měření průtoku
Kvalita ovzduší Měření průtoku

Tvrdnutí betonu

Monitorování teploty při tvrdnutí betonu je ve stavebnictví zcela zásadní pro zajištění kvality výsledného produktu. Při teplotě nižší než 10 °C se začne zpomalovat proces hydratace vody a pod 4 °C v podstatě přestane fungovat zcela. Bez hydratace výsledný beton nikdy nemůže dosáhnout síly, kterou mohl mít při ideální teplotě. Pokud bude teplota naopak příliš vysoká, proces hydratace se urychlí, beton bude opět slabý a dokonce zde hrozí i tvorba prasklin.

Je tak tedy nasnadě tuto teplotu neustále monitorovat a zajistit tak kvalitní proces tvrdnutí betonu. MadgeTech nabízí velké množství termočlánkových dataloggerů, které měří teplotu přímo v betonu, nikoliv v okolním vzduchu. K dispozici jsou jednokanálové, vícekanálové, ponorné, bezdrátové přístroje, a nebo také přístroje s LCD displejem pro okamžitou kontrolu.

Datalogger MadgeTech TCTemp2000 Datalogger MadgeTech QuadTemp Datalogger MadgeTech OctTemp
Datalogger MadgeTech RFTCTemp2000A Datalogger MadgeTech TCTemp101A Datalogger MadgeTech TCTemp1000

MadgeTech TCTemp2000 — Jednokanálový teplotní datalogger, který má interní teplotní snímač a externí vstup pro termočlánkovou sondu typu J, K, T, E, R, S, B nebo N. Na LCD displeji tedy vidíte zároveň teplotu v okolí dataloggeru, a teplotu, kterou snímá termočlánek. Máte tedy vždy dokonalý přehled o celém teplotním profilu na stavbě.

MadgeTech Quad/OctTemp — Díky těmto skvělým vícekanálovým dataloggerům budete schopni monitorovat tvrdnutí betonu na více místech současně, a to s využitím jediného centrálního přístroje. Podle požadavků lze zvolit ze 4kanálové (QuadTemp) a 8kanálové (OctTemp) varianty. Přístroje dokážou uložit až 500 000 hodnot na každém kanálu.

MadgeTech RFTCTemp2000A — WIFI datalogger, který současně měří okolní teplotu interním čidlem a teplotu na termočlánkovém vstupu. Obě tyto hodnoty uvidíte v reálném čase přímo na displeji a na vzdáleném zařízení (PC nebo mobilním telefonu), a to včetně statistik MIN, MAX a AVG.

MadgeTech TC101A — Kompaktní a univerzální datalogger pro dlouhodobý záznam dat z termočlánkových sond. Oplývá obrovskou pamětí na 1 milion hodnot a až 10letou výdrží baterie.

MadgeTech TCTemp1000 — Ponorný, velmi odolný teplotní datalogger na bázi termočlánku, který je vhodný pro monitoring dlouhodobějšího charakteru.


To mě zajímá

Mechanické pnutí materiálu

Stavebnictví je náročný, komplikovaný obor. Materiály neustále pracují, a u mnoha typů staveb je pro bezpečnost nezbytné sledovat, zda není materiál namáhán více než obvykle. MadgeTech proto vyvinul speciální řadu dataloggerů, které jsou určené pro využití spolu s tenzometry, snímači zatížení a dalšími podobnými čidly. Tyto záznamníky jsou ideální ekonomickou náhradou za drahé zapisovače, které byly hojně využívány v minulosti.

Datalogger MadgeTech Bridge101A Datalogger MadgeTech Bridge120

MadgeTech Bridge 101A — Datalogger pro monitorování mechanického pnutí. Přijímá signály nízkého stejnosměrného napětí např. z tenzometrů, snímačů zatížení, apod. Z tohoto napěťového vstupu pak datalogger automaticky uloží odpovídající hodnoty napětí materiálu, točivého momentu, deformace a tlaku, který na materiál po určitou dobu působí. Zvolit můžete ze 3 rozsahů: ±30 mV, ±160 mV a ±1200 mV. Přepisovatelná FIFO (first-in-first-out) paměť, která pojme až milion hodnot, velká výdrž baterie a možnost nastavit spuštění dataloggeru až 24 měsíců předem jsou vlastnosti, díky nimž se tento záznamník stal společníkem již mnoha stavebních firem.

MadgeTech Bridge120 — Tento datalogger je určen pro potřeby měření velmi rychlých a malých změn v mechanickém pnutí, vzorkuje rychlostí 20 Hz a nic mu tedy neunikne. Možné rozsahy: ±10 mV, ±25 mV, ±100 mV, ±1000 mV.


To mě zajímá

HVAC systémy

HVAC, neboli heating, ventilation & air conditioning (topení, ventilace a klimatizace), je systém, který je součástí naprosté většiny moderních budov, a počítá se s ním i ve stavebnictví při návrhu budovy. Jeho hlavním smyslem je zajistit pro obyvatele budovy přívětivé ovzduší, ať už jde o teplotu, vlhkost, minimalizaci CO2 a další faktory. Šikovné dataloggery amerického výrobce MadgeTech Vám dají nad složitými HVAC systémy kompletní kontrolu a přehled, pomohou Vám identifikovat poruchová místa, zvýšit efektivitu systému a ušetřit energii.

V následujícím přehledu produktů uvádíme pouze příklady. Kontaktujte nás s popisem Vaší konkrétní aplikace a my Vám vytvoříme řešení na míru.

MadgeTech HiTemp140 - různé velikosti Datalogger MadgeTech MicroTemp Datalogger MadgeTech OctTemp
Datalogger MadgeTech Event101A Datalogger MadgeTech RFCurrent2000A Datalogger MadgeTech OctProcess

MadgeTech HiTemp140 — Jeden z nejprodávanějších produktů MadgeTech. Vysoce flexibilní řada samostatných teplotních dataloggerů určených do vysokých teplot (běžně do 140 °C, ale i více), které se vejdou téměř kamkoliv, jsou plně ponorné a obstojí i ve velmi nepříznivém prostředí. Tyto dataloggery jsou ideální pro teplotní mapování komplexních HVAC systémů.

MadgeTech MicroTemp — Jsou ve Vašem HVAC systému těžko přístupná místa? Různé skulinky, průchodky… Pak Vás určitě zaujme teplotní datalogger, který není o mnoho větší než běžná mince. Nenechte se však zmást, tento miniaturní přístroj není hračka, splňuje ty nejpřísnější průmyslové normy.

MadgeTech Quad/OctTemp — Termočlánkový teplotní datalogger se 4 nebo 8 kanály. Využití najde ve HVAC aplikacích, kde je nutné centrálně ukládat data z více míst současně. Je kompatibilní se všemi běžnými typy termočlánkových sond.

MadgeTech Event101A — Datalogger, který zaznamenává různé typy pulzů. Ve HVAC systému může jít např. o sepnutí nějakého ventilátoru. Budete tak mít kompletní přehled o tom, kdy se jaké zařízení spustilo, a to pak lze zkombinovat s profilováním teploty a dalších parametrů v daném místě.

MadgeTech RFCurrent2000A — Nástěnný datalogger, který monitoruje elektrický proud. Chcete zjistit, zda někde “neteče” proud zbytečně a nemáte tak energetické úniky? Chcete vidět měřená data přímo na praktickém LCD displeji? Pak je tento skvělý datalogger přesně pro Vás.

MadgeTech Quad/OctProcess — 4 nebo 8kanálový záznamník elektrického proudu. Využití najde stejné jako předchozí kolega, můžete však centrálně ukládat data až z 8 různých lokalit.


To mě zajímá

Kvalita ovzduší

CO2 v obytných prostorách je fenomén, na který se v poslední době zaměřuje spousta firem (např. ve stavebnictví) i kontrolních úřadů. Vysoká koncentrace oxidu uhličitého způsobuje únavu, nevolnost, ztrátu koncentrace a výkonnosti, a v krajních případech může znamenat i ztrátu vědomí nebo smrt. Je tedy velmi důležité koncentraci COhlídat a udržovat na přijatelné úrovni. Americký výrobce dataloggerů MadgeTech vyvinul vlastní snímač oxidu uhličitého a vytvořil velmi praktické řešení pro jeho monitorování.

Datalogger MadgeTech RFCO2RHTemp2000A

MadgeTech RFCO2RHTemp2000A — Datalogger, který lze přidělat na stěnu či na vodorovný povrch. Současně monitoruje teplotu, relativní vlhkost a oxid uhličitý. Díky WIFI komunikaci lze měřená data sledovat v reálném čase na PC či mobilním zařízení. Samozřejmostí je možnost nastavení uživatelských alarmů, které Vás okamžitě upozorní na nežádoucí hodnoty. Již nikdy nezapomenete vyvětrat.


To mě zajímá

Měření průtoku

Dataloggery proudu a pulzů MadgeTech připojíte přímo k průtokoměru a jednoduše uložíte veškerá měřená data. Ta si pak stejně jednoduše stáhnete do počítače a můžete Vaši aplikaci analyzovat. Využití ve stavebnictví je opravdu široké; může jít o měření průtoku v odpadech, studie kanalizací, monitorování zavlažovacích systémů a mnoho dalších aplikací.

Datalogger MadgeTech Process101A Datalogger MadgeTech Pulse101A Datalogger MadgeTech RFCurrent2000A

MadgeTech Process101A — Datalogger, který zaznamenává stejnosměrný proud. Je dostupný ve 3 rozsazích: ±20 mA, ±160 mA a ±3 A.

MadgeTech Pulse101A — Přístroj pro záznam pulzů, který připojíte přímo k průtokoměru a jednoduše uložíte měřené hodnoty do vnitřní paměti.

MadgeTech RFCurrent2000A — Varianta proudového dataloggeru s WIFI komunikací a LCD displejem. Ideální společník pro záznam proudu, pokud potřebujete měřené hodnoty sledovat v reálném čase na displeji nebo na počítači.


To mě zajímá

Nezávazná poptávka

Napište nám nebo rovnou zavolejte. Jsme tu pro Vás a už se těšíme, až Vám poradíme a usnadníme vše, co souvisí s měřením a regulací. Vyberte si způsob kontaktování, který vyhovuje Vám! Pokud máte komplexní problém, tak doporučujeme využít kontaktního formuláře, kde se můžete libovolně rozepsat. Pokud máte jednoduchý dotaz, tak jej velmi rádi zodpovíme telefonicky.

Kontaktní formulář

 

Přímý kontakt

 

Ing. Jiří Pokorný, CSc.
jednatel / technický specialista
+420 602 737 363 | jiri.pokorny@datel.cz

 

Ing. Tomáš Pokorný
marketing a obchod
+420 775 225 941 | tomas.pokorny@datel.cz

 

Jaroslav Kronika
obchodně-technický zástupce
+420 602 736 019 | jaroslav.kronika@datel.cz

 

Rychlý kontakt

mapa - sídlo DATA Elektronik

Data Elektronik, spol. s r.o.

Jugoslávská 113, Brno

Telefon: +420 602 737 363
E-mail: datel@datel.cz

Rotronic - měřicí přístroje

Zastupujeme tyto výrobce

výrpbci měřicích přístrojů

© Data Elektronik spol. s r.o. | všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby

Top