Potravinářství

Aby bylo možné zajistit maximální a bezpečnost finálních produktů v potravinářství, je velmi důležité sledovat podmínky, ve kterých jsou potraviny zpracovávány a skladovány. Dataloggery MadgeTech umí sledovat a zaznamenávat průběh zpracování, přepravy a skladování potravin. Portfolio je velmi široké, od přístrojů, které měří teplotu v troubě, přes bezdrátové monitorovací systémy s LCD displejem až po přístroje, kterými je možno sledovat parametry přímo uvnitř výrobku.

Ať už pracujete s jakýmkoliv typem potravin, máme pro Vás ideální řešení.

Maso a drůbež Vejce Mořské plody Pivovary
Maso a drůbež Vejce Mořské plody Pivovary
Vinařský průmysl Zemědělství Mléčné výrobky Zpracování ořechů
Vinařský průmysl Zemědělství Mléčné výrobky Zpracování ořechů

Maso a drůbež

Kontrola procesů při zpracování masných výrobků je z hlediska bezpečnosti v potravinářství extrémně důležitá. Maso skladované v nevhodných podmínkách se velmi rychle zkazí a může být zdraví nebezpečné. S dataloggery MadgeTech budete vždy mít jistotu, že Vaše zboží je v pořádku.

K dispozici jsou samostatné dataloggery i komplexní bezdrátové systémy. Jsou-li měřená data mimo definovaný bezpečný rozsah, systém dle nastavení okamžitě pošle e-mail, SMS zprávu nebo se spustí alarm zabudovaný přímo v záznamníku.

Zpracování masa

Přístroje MadgeTech jsou navrženy tak, aby splňovaly veškeré bezpečnostní normy při zpracování masa. Velmi odolné dataloggery z nerezové oceli jsou certifikovány do teploty až 140 °C a jsou plně ponorné. Sondy jsou dodávány ve fixním i flexibilním provedení. To umožňuje zákazníkům přizpůsobit si měřicí systém přesně dle svých nároků a požadavků.

Přeprava masa

Cenově dostupné miniaturní dataloggery představují velice kompaktní a spolehlivé řešení při transportu masných výrobků. Stačí jej umístit do přepravní jednotky a jednoduše zpětně zkontrolovat, zda přeprava probíhala v pořádku. Samozřejmostí jsou časová razítka u všech naměřených hodnot. Případný problém tak v bezplatném analytickém softwaru MadgeTech 4 identifikujete během několika vteřin.

Skladování masa

Maso a drůbež je nutné skladovat v chladu, případně v mrazu. MadgeTech při tvorbě portfolia myslí na všechny potenciální potřeby zákazníků, a tak nabízí i dataloggery, které jsou vhodné nejen do vysokých, ale i do extrémně nízkých teplot pro hluboce zmrazené potraviny.

Datalogger MadgeTech RFOT Datalogger MadgeTech HiTemp140 Datalogger MadgeTech Therm-A-Lert-RH
Datalogger MadgeTech TransiTempII-RH Datalogger MadgeTech OctTemp Datalogger MadgeTech RFTCTemp2000A

MadgeTech RFOT — Zapichovací datalogger navržený speciálně pro kontrolu teploty v mase a v uzeninách.

MadgeTech HiTemp140 — Jeden ze základních kamenů celého portfolia MadgeTech. Sám o sobě vydrží teplotu až 140 °C a s externí sondou ještě mnohem vyšší. Díky všestranné sondě lze zaznamenávat teplotu v prostoru i v potravině.

MadgeTech Therm-A-lert — Kompaktní, estetický a cenově dostupný záznamník teploty, který lze jednoduše umístit na zeď. K dispozici je varianta s interní a externí sondou a také varianta, která měří teplotu i relativní vlhkost. V potravinářském průmyslu je tento přístroj vhodný do skladů, lednic či mrazáků.

MadgeTech TransiTempII — Velmi malý datalogger, který je perfektní pro monitoring přepravy potravin. Stačí jej umístit mezi přepravované zboží, po přijetí vyjmout a jednoduše stáhnout veškerá naměřená data včetně časových razítek.

MadgeTech OctTemp — Termočlánkový datalogger teploty, který je vhodný pro záznam extrémně vysokých teplot, např. v udírnách. K dispozici ve dvou variantách – 4 a 8 kanálů.

MadgeTech RFTCTemp2000A — Potřebujete měřit teplotu pomocí termočlánku a zároveň vidět hodnoty na LCD displeji a v PC či mobilu v reálném čase? Pak je tento datalogger přesně pro Vás.


To mě zajímá

Vejce

Zpracování vajec je v rámci potravinářství stále více a více regulované a jsou kladeny velké nároky na kvalitu procesů. MadgeTech vyvinul speciální datalogger určený výhradně pro monitoring teploty a vlhkosti u vajíček. Přístroj samotný je totiž ve tvaru vejce, lze jej tedy umístit přímo do plata mezi vejce. Zajistěte kvalitu zpracování vajec od farmy až ke stolu.

Datalogger MadgeTech EggTemp Datalogger MadgeTech EggTemp-RH

MadgeTech EggTemp — Cenově dostupný záznamník teploty určený pro průmysl zpracování vajec.

MadgeTech EggTemp-RH — Varianta s kombinovaným záznamem teploty a vlhkosti.


To mě zajímá

Mořské plody

Než se ryby a další plody moře dostanou do České republiky, většinou to nějakou dobu trvá. Je stěžejní po celou dobu kontrolovat, zda se produkty nachází v bezpečných podmínkách. MadgeTech nabízí dataloggery, které zajistí validaci celého procesu, z moře až na talíř.​

Datalogger MadgeTech RFOT Datalogger MadgeTech HiTemp140 Datalogger MadgeTech Cryo-Temp

MadgeTech RFOT — WIFI datalogger navržený speciálně pro záznam teploty uvnitř potravin, zejména v mase, uzeninách a mořských plodech. Díky WIFI signálu můžete teplotu sledovat v reálném čase, a to na počítači nebo díky službě MadgeTech Cloud kdekoliv na světě v mobilním telefonu.

MadgeTech HiTemp140 — Teplotní záznamník určený do vysokých teplot. K dispozici je v mnoha provedeních, lze ho tedy použít skutečně všude. A s teplotním štítem vydrží více než 200 °C.

MadgeTech Cryo-Temp — Maličký datalogger určený pro validaci přepravy mražených výrobků s rozsahem -86 až +36 °C.


To mě zajímá

Pivovary

I pivo je potravinářství. Přístroje MadgeTech dávají pivovarům plnou kontrolu nad výrobou toho nejlepšího piva, ať už jde o záznam teploty při fermentačních procesech, měření pH hodnot nebo kontrolu prostředí ve varně. Buďte před konkurencí o krok napřed a mějte své procesy plně pod kontrolou.

Datalogger MadgeTech MicroTemp Datalogger MadgeTech pHTemp2000 Datalogger MadgeTech RFPRHTemp2000A

MadgeTech MicroTemp — Datalogger ne o mnoho větší než běžná mince. Uzavřený, vodotěsný, dostupný v provedení z nerezové oceli a titanu. Díky své velikosti je tak flexibilní, že je možné jej umístit i do hrdla běžné pivní lahve. Nenechte se zmást jeho velikostí. Jedná se o průmyslový přístroj té nejvyšší kvality, s přesností záznamu ±0,5 °C.

MadgeTech pHTemp2000 — Samostatný datalogger pro záznam hodnot pH a teploty s LCD displejem. Díky BNC konektoru na boční jej lze připojit ke všem běžným pH elektrodám.

MadgeTech RFPRHTemp2000A — Všestranný nástěnný WIFI datalogger, který kombinovaně měří a zaznamenává teplotu, vlhkost a tlak. Perfektní pro kontrolu různých skladů, továren, ale i kanceláří. S novou službou MadgeTech Cloud budete mít o podmínkách ve svém pivovaru přehled 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a kdekoliv na světě.


To mě zajímá

Vinařský průmysl

Větru a dešti sice poručit nelze, ale s přístroji MadgeTech můžete alespoň tyto nešvary velmi precizně měřit. Víno je za nevhodných podmínek velmi náchylné ke zkáze, proto je velmi žádoucí a potřebné tyto podmínky měřit. Zaznamenávejte rychlost větru, srážky, teplotu, vlhkost či například otřesy při přepravě vína. Ještě nikdy nebyla produkce vína tak spolehlivá jako nyní, s dataloggery MadgeTech.

Datalogger MadgeTech Wind101A Datalogger MadgeTech Rain101A Datalogger MadgeTech RFRHTemp2000A Datalogger MadgeTech UltraShock

MadgeTech Wind101A — Impulzní datalogger v ochranném pouzdře propojený s anemometrem. Tento kompletní set MadgeTech na měření větru Vám zajistí přesné dlouhodobě spolehlivé měření, v základní verzi až do rychlosti 160 km/h. Pokud máte náročnější požadavky, kontaktujte nás. Možné je cokoliv.

MadgeTech Rain101A — Robustní a přesný systém pro zaznamenávání množství spadených dešťových srážek. Pro velmi precizní měření lze nastavit frekvenci až 4 Hz! A s baterií si starosti dělat nemusíte, vydrží totiž až 10 let.

MadgeTech RFRHTemp2000A — Univerzální WIFI přístroj pro záznam teploty a relativní vlhkosti, který je možné umístit prakticky kamkoliv, např. do skladů s vínem. K měřeným hodnotám máte přístup z jakéhokoliv počítače nebo mobilního zařízení.

MadgeTech UltraShock — Datalogger s příhodným názvem “UltraShock” je kompletním řešením pro zajištění bezproblémové přepravy jakéhokoliv zboží. Přijela k Vám zásilka poničená? Pokud jste prozíravě “přibalili” MadgeTech UltraShock, máte důkazní materiál o tom, co se stalo a kdy. Přístroj totiž měří teplotu, vlhkost, tlak a otřesy. Pokud někomu spadne Váš balík na zem, nebo budou při přepravě nevhodné environmentální podmínky, budete o tom vědět. Udržte své víno v bezpečí; využijte MadgeTech UltraShock.


To mě zajímá

Zemědělství

Dataloggery MadgeTech jsou ideální pro ohromné množství aplikací v potravinářství. V zemědělství může jít např. o sledování:

  • teploty a vlhkosti obilí
  • vlhkosti půdy
  • podmínek při přepravě zvířat
  • ovzduší ve stodolách či ve skladech s krmivem.

Ať už potřebujete zaznamenávat cokoliv, z rozsáhlého portfolia MadgeTech si zcela jistě vyberete ten pravý přístroj.

Široké portfolio Rotronic lze v zemědělství využít např. za účelem měření vodní aktivity.

Datalogger MadgeTech PRHTemp101A Datalogger MadgeTech TransiTempII-RH Datalogger MadgeTech LF101A Datalogger MadgeTech Therm-A-Lert-RH
Rotronic HP23-AW-SET Rotronic HP23-AW-A

MadgeTech PRHTemp101A — Malý, kompaktní a univerzální datalogger s 10letou výdrží baterie a průmyslovým stupněm přesnosti měření. Současně zaznamenává teplotu, relativní vlhkost a tlak. Vzhledem ke své velikosti jej můžete umístit prakticky kamkoliv. Téměř o něm nebudete vědět, dokud nebude potřeba stáhnout a analyzovat data. Svoji univerzálnost potvrzuje ohromnou flexibilitou při nastavení frekvence záznamu; nastavit lze cokoliv od 1 vteřiny až po 24 hodin.

MadgeTech TransiTempII-RH — Záznamník vhodný zejména pro monitorování přepravy potravin nebo zvířat. V bodě A ho stačí umístit mezi přepravované statky, v bodě B vyjmout, připojit k počítači, a jednoduše zkontrolovat, zda přeprava proběhla v pořádku. Jednoduché, spolehlivé a cenově dostupné řešení.

MadgeTech LF101A — Unikátní přístroj pro měření a záznam vlhkosti na rostlinách (stromů, obilovin, a dalších).

MadgeTech Therm-A-Lert-RH — WIFI datalogger, ke kterému lze připojit velké množství externích sond. Skvělý pro měření vlhkosti půdy, obilovin, a těžko přístupných míst. Díky neustálé komunikaci se serverem uvidíte aktuální stav třeba i na mobilním telefonu. Nikdy už se tak nemusíte bát o bezpečnost svých produktů.

Rotronic HP-23-AW-SET — Perfektní řešení pro mobilní měření vodní aktivity. V praktickém přenosném kufříku naleznete vše, co je pro měření a kalibraci potřeba.


To mě zajímá

Mléčné výrobky

Naše přístroje představují řešení pro malé i velké mlékárny. Ať už zpracováváte mléko, vyrábíte sýr nebo třeba zmrzlinu, firma MadgeTech má vždy co nabídnout. Se zvyšujícími se nároky na kvalitu a bezpečnost v potravinářství je velmi důležité všechny procesy kvalitně měřit a dokumentovat. Při zpracování mléka a z něho odvozených výrobků jde zejména o proces pasterizace, sanitaci výrobních zařízení bez přerušení provozu, sledování skladovacích prostor a distribuce zboží.

Datalogger MadgeTech MicroTemp Datalogger MadgeTech HiTemp M12-W Datalogger MadgeTech TransiTempII-RH Datalogger MadgeTech RFRHTemp2000A

MadgeTech MicroTemp — Záznamník s rozměry 66×18 mm se vejde do drtivé většiny lahví a je tak naprosto ideální pro validaci celého procesu pasterizace mléka.

MadgeTech HiTemp140-M12 — HiTemp140 je jeden z nejoblíbenějších a nejprodávanějších dataloggerů MadgeTech v historii. Zde se jedná o verzi s robustní externí sondou. Tato sada je určená pro záznam sanitace výrobních zařízení.

MadgeTech TransiTempII-RH — Přístroj vhodný pro monitoring přepravy zboží všeho druhu, samozřejmě i mléčných výrobků. Existuje varianta pouze s teplotou a v kombinaci teploty s relativní vlhkostí.

MadgeTech RFRHTemp2000A — Všestranný WIFI datalogger pro záznam teploty a vlhkosti ve skladech, továrnách, případně v kancelářích. Data je možné sledovat ze vzdáleného PC nebo z mobilního telefonu. Ať už budete kdekoliv, s využitím služby MadgeTech Cloud Services budete vědět, že Vaše mlékárna je v bezpečí. A s ní i Vaše produkty.


To mě zajímá

Zpracování ořechů

Pražení ořechů a jim podobných výrobků probíhá obvykle při velmi vysokých teplotách. Produkty jsou typicky vystaveny 150 °C po dobu 25 minut a poté jsou uskladněny v nádobách z nerezové oceli, aby se zabránilo kontaminaci. V průběhu celého procesu je nutné měřit a zaznamenávat vývoj teploty, přímo na ní totiž závisí kvalita finálního produktu. Dataloggery MadgeTech představuje ideální a cenově dostupné řešení.

Datalogger MadgeTech HiTemp140-TSK Datalogger MadgeTech ThermoVault MAX

MadgeTech HiTemp140-TSK — Tato sada je kombinací skvělého “best-selleru” HiTemp140 a termálního štítu. Společně vydrží až 250 °C a přitom oplývají excelentní a výjimečnou přesností měření ±0,1 °C! Jsou tedy perfektní pro záznam procesů jako je třeba pražení ořechů.

MadgeTech ThermoVault Max — Pokud by Vám z nějakého důvodu přišlo 250 °C málo a potřebovali přístroj do ještě vyšších teplot, žádný problém. S ochranným krytem ThermoVault Max budete bezpečně a spokojeně měřit suché procesy až do 400 °C (mokré procesy opět do 250 °C).


To mě zajímá

Nezávazná poptávka

Napište nám nebo rovnou zavolejte. Jsme tu pro Vás a už se těšíme, až Vám poradíme a usnadníme vše, co souvisí s měřením a regulací. Vyberte si způsob kontaktování, který vyhovuje Vám! Pokud máte komplexní problém, tak doporučujeme využít kontaktního formuláře, kde se můžete libovolně rozepsat. Pokud máte jednoduchý dotaz, tak jej velmi rádi zodpovíme telefonicky.

Kontaktní formulář

 

Přímý kontakt

 

Ing. Jiří Pokorný, CSc.
jednatel / technický specialista
+420 602 737 363 | jiri.pokorny@datel.cz

 

Ing. Tomáš Pokorný
marketing a obchod
+420 775 225 941 | tomas.pokorny@datel.cz

 

Jaroslav Kronika
obchodně-technický zástupce
+420 602 736 019 | jaroslav.kronika@datel.cz

Rychlý kontakt

mapa - sídlo DATA Elektronik

Data Elektronik, spol. s r.o.

Jugoslávská 113, Brno

Telefon: +420 602 737 363
E-mail: datel@datel.cz

Rotronic - měřicí přístroje

Zastupujeme tyto výrobce

výrpbci měřicích přístrojů

© Data Elektronik spol. s r.o. | všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby

Top