Logistika

Když se řekne kvalitní logistika, co nás napadne? Rychlost přepravy, pojištění zásilek, příjemné vystupování personálu… To jsou jistě velmi důležité parametry. Ale všichni přepravci vědí, že naprosto nejdůležitější je zajistit, aby byla zásilka doručena v pořádku. Tomu lze dopomoci tím, že přepravní procesy budou důsledně monitorovány. My Vám můžeme s čistým svědomím zaručit, že s americkými dataloggery MadgeTech nešlápnete vedle, ať už převážíte zeleninu, léky, mražené výrobky, a nebo třeba automobily.

Stačí jen vybrat si ten správný datalogger, umístit jej mezi přepravované produkty, jednoduše zaznamenat průběh celého procesu a pak jej pomocí uživatelsky velmi přívětivého software analyzovat. A logistika je plně pod kontrolou.

Převoz potravin Přeprava léků Převoz trvanlivého zboží
Převoz potravin Přeprava léků Převoz trvanlivého zboží
Měření emisí Železniční přeprava Letectví
Měření emisí Železniční přeprava Letectví

Převoz potravin

U potravin, a obecně u všech produktů náchylných ke zkáze, je zajištění a kontrola ideálních podmínek naprosto stěžejním faktorem. Při nesprávné teplotě nebo vlhkosti se zboží zkazí, bude neprodejné a vzniknou zbytečné ztráty. Kompaktní, jednoduché, a přitom velice přesné záznamníky MadgeTech jsou tím správným řešením, díky kterému budete schopni odstranit všechna problematická místa a logistika potravin tak bude probíhat tak, jak má.

Datalogger MadgeTech TransiTemp-EC Datalogger MadgeTech TransiTempII Datalogger MadgeTech TransiTempII-RH

MadgeTech TransiTemp-EC — Velmi levný teplotní datalogger vyvinutý speciálně pro monitorování přepravy běžných produktů, u kterých nejsou vyžadovány striktní podmínky, ale přesto je žádoucí přepravu nějakým způsobem kontrolovat. Přesnost až ±0,5 °C, paměť na více než 8 000 měřených hodnot a praktické LED indikátory. Stačí jej umístit mezi přepravované zboží, po doručení zásilky připojit k počítači a detailně prozkoumat teplotní profil, samozřejmě včetně časových razítek.

MadgeTech TransiTempII — Druhá generace přepravních dataloggerů MadgeTech s velkým teplotním rozsahem -40 až +80 °C, delší výdrží baterie, větší pamětí, teplotním rozsahem a IP krytím. Přístroj je ideální pro kontrolu přepravy zboží všeho druhu.

MadgeTech TransiTempII-RH — Přistroj stejně kvalitní jako ten předchozí, navíc doplněný o měření relativní vlhkosti. Pokud je ve Vaší přepravě potřebné zaznamenávat teplotu i vlhkost, pak je tento datalogger správná volba.


To mě zajímá

Přeprava léků

Léky a další medikamenty se musí neustále nacházet v chladu. Pro většinu léčiv si plně vystačíte řadou TransiTemp, která je vhodná až do -40 °C, nicméně pro speciální účely MadgeTech vyvinul unikátní řadu kompaktních dataloggerů pro měření extrémně nízkých teplot. Ty lze samozřejmě využít nejen ve farmaceutickém průmyslu, ale obecně u přepravy hluboce zmražených produktů.

Datalogger MadgeTech Cryo-Temp Datalogger MadgeTech LyoTemp

MadgeTech Cryo-Temp — Datalogger určený do teplot -86 až +35 °C zajistí kvalitní monitorování přepravy hluboce zmrazených produktů a léčiv, např. krevní plazmy.

MadgeTech LyoTemp — Přístroj s hermeticky uzavřenou sondou a teplotním rozsahem -60 až +75 °C, který je chytrým a cenově dostupným řešením pro řadu aplikací.


To mě zajímá

Převoz trvanlivého zboží

Všichni přepravci jistě vědí, že logistika jakéhokoliv zboží je komplexní proces. U trvanlivých produktů je výhoda, že nepodléhají bezprostřední zkáze, i přesto však musí být dodrženy určité zásady a podmínky. Abyste byli schopní zjistit, co se s Vašimi produkty během přepravy děje, potřebujete správné vybavení. Záznamníky MadgeTech monitorují během přepravy teplotu, vlhkost, tlak a spoustu dalších veličin. Řada univerzálních dataloggerů, 101A, je elegantní a jednoduché řešení pro dlouhodobý monitoring přepravy a skladování.

Datalogger MadgeTech Temp101A Datalogger MadgeTech RHTemp101A Datalogger MadgeTech PRHTemp101A

MadgeTech Temp101A — Obrovská paměť, 10letá výdrž baterie a interval záznamu od 1 sekundy až po 24 hodin. Těžko si představit univerzálnější datalogger, který je přitom tak maličký a zcela samostatný. Velmi jednoduše ho umístite mezi přepravované zboží a zpětně zkontrolujete, zda teplota byla v pořádku.

MadgeTech RHTemp101A — Tento datalogger kromě teploty zaznamenává i relativní vlhkost. Jinak oplývá stejnými skvělými vlastnostmi, jako přístroj předchozí.

MadgeTech PRHTemp101A — Při přepravě některých specifických produktů je nutné sledovat i tlak. MadgeTech myslí vskutku na vše a ve svém portfoliu má i tento všestranný přístroj, který současně měří teplotu, vlhkost a tlak.


To mě zajímá

Měření emisí

Kéž by existoval motor bez emisí. Zatím se bohužel budeme muset spokojit s tím, že je emise nutné omezovat na minimum. Termočlánkové dataloggery pro monitorování emisí MadgeTech dokážou uložit stovky hodin dat a pomohou Vám rozhodnout se, jaký typ částicového filtru bude vhodné použít.

Datalogger MadgeTech ETR101A Datalogger MadgeTech PRTC210 Datalogger MadgeTech TC101A

MadgeTech ETR101A — Kompletní set pro záznam teplotního profilu u výfuků, využitelný např. u traktorů, kamionů, autobusů, generátorů a mnoha dalších zařízeních. Set se skládá ze samotného teplotního dataloggeru, termočlánkové sondy typu K, vodotěsného krytu, USB rozhraní pro komunikaci s PC, uživatelský software a šroubovák pro (de)montáž krytu. Teplotní profil je předán výrobci částicových filtrů, který je na jeho základě schopen vybrat pro Váš motor ten nejvhodnější.

MadgeTech PRTC210 — Termočlánkový záznamník teploty a tlaku, dostupný ve volitelném rozsahu 30 až 5000 PSI.

MadgeTech TC101A — Jednoduchý termočlánkový teplotní datalogger, který má paměť až na milion hodnot, 10letou výdrž baterie a nastavitelný interval měření (1 vteřina až 24 hodin). Je vhodný do nepřeberného množství aplikací, včetně měření emisí v motorech.


To mě zajímá

Železniční a letecká přeprava

Kromě běžných veličin jako je teplota, vlhkost nebo tlak je ve vlacích a v letadlech potřeba sledovat další parametry. Příkladem může být přetížení nebo náhlé vibrace. Americká firma MadgeTech vyvinula pro tyto účely speciální řadu dataloggerů. Ty zaznamenávají “šoky” (gravitační zrychlení, nárazy, zrychlení) s vysokou frekvencí, a jsou tedy schopny zachytit i velmi rychlé změny, např. pád předmětu, nerovnost na kolejích či na podvozku vlaku, odstředivou sílu v zatáčkách…

V letectví jsou přístroje vhodné pro kontrolu spolehlivosti jednotlivých komponentů, kontrolu chodu motorů a ke sledování trajektorie letadla.

Datalogger MadgeTech Shock101 Datalogger MadgeTech SVR101 Datalogger MadgeTech TSR101 Datalogger MadgeTech UltraShock-EB

MadgeTech Shock101 — Záznamník přetížení na všech 3 osách, podle aplikace dostupný v několika rozsazích; ±5 g, ±50 g, ±100 g a ±250 g.

MadgeTech SVR101 — Tento datalogger zaznamenává vibrace pro potřeby spektrální analýzy, k čemuž využívá Fourierovy transformace. Je schopen měřit s frekvencí až 128 Hz a díky chytrému zapisování plní paměť jen při překročení prahové hodnoty.

MadgeTech TSR101 — Přístroj pro sledování extrémně rychlých, náhlých dějů, jako např. testy pádů, srážkové testy, apod. Dokáže měřit s frekvencí až 1 024 Hz a zachytí tedy opravdu vše.

MadgeTech UltraShock — Ultimátní řešení pro ty nejnáročnější aplikace. Zaznamenává šoky, teplotu, vlhkost a tlak, a to vše v průmyslovém stupni kvality. S tímto přístrojem budete mít totální kontrolu nad vším, co se při přepravě děje.


To mě zajímá

Nezávazná poptávka

Napište nám nebo rovnou zavolejte. Jsme tu pro Vás a už se těšíme, až Vám poradíme a usnadníme vše, co souvisí s měřením a regulací. Vyberte si způsob kontaktování, který vyhovuje Vám! Pokud máte komplexní problém, tak doporučujeme využít kontaktního formuláře, kde se můžete libovolně rozepsat. Pokud máte jednoduchý dotaz, tak jej velmi rádi zodpovíme telefonicky.

Kontaktní formulář

 

Přímý kontakt

 

Ing. Jiří Pokorný, CSc.
jednatel / technický specialista
+420 602 737 363 | jiri.pokorny@datel.cz

 

Ing. Tomáš Pokorný
marketing a obchod
+420 775 225 941 | tomas.pokorny@datel.cz

 

Jaroslav Kronika
obchodně-technický zástupce
+420 602 736 019 | jaroslav.kronika@datel.cz

Rychlý kontakt

mapa - sídlo DATA Elektronik

Data Elektronik, spol. s r.o.

Jugoslávská 113, Brno

Telefon: +420 602 737 363
E-mail: datel@datel.cz

Rotronic - měřicí přístroje

Zastupujeme tyto výrobce

výrpbci měřicích přístrojů

© Data Elektronik spol. s r.o. | všechna práva vyhrazena

Vytvořil MD webdesign – tvoříme obchodně úspěšné weby

Top